Skuteč
foto
foto

Matematická soutěž MaSo

Matematická soutěž MaSo 1

Ve středu 12. listopadu jsme se vydali do hlavního města na soutěž. Cesta tentokrát probíhala v klidu (protože jsme počítali se zpožděním vlaků a vyrazili dříve).
V Praze na nás čekala Matematicko-fyzikální fakulta v Praze Tróji, kde jsme se usadili do jednotlivých poslucháren a ...

... začali se seznamovat s pravidly hry. Na této soutěži nejen potřebujete spočítat hodně příkladů, ale hlavně potřebujete za vyřešené úlohy získat co nejvíce bodů a ty vhodně použít při samotné hře, což tentokrát představovalo cestování po celém světě - jednak jsme si museli vydělat na letenky, jednak jsme mohli v jednotlivých destinacích vyděla nebo naopak prodělat další peníze.

V letošním roce se velmi dařilo týmu Princezny. Z celkového počtu 379 týmů získaly krásné 68. místo! (VAUUU!!!) Druhému týmy už se dařilo hůře a skončil na 357. místě.

Z pohledu účastníků:

  • Moje pocity z MaSa jsou takové, že jsem překvapená, ale vlastně moc ne, protože když jsem měla v týmu genie, tak co se dalo čekat. Nicméně mám radost a dobrý pocit, protože se náš tým umístil na 68. místě z 379 týmů. Od dneška vím, že se rovnicemi dá spočítat cokoliv.
  • Bylo to super. V té třídě bylo podezřelé ticho. Úlohy od 15. byly spíš logické a dlouhé na přečtení a pochopení. Měl jsem z toho takové smíšené pocity.
  • Vlastně se mi líbilo všechno, asi nemám výčitky (až na vzduch).
  • Hra byla super. Já jsem běhala s odpověďmi. Vyřešit jsem ale stihla jenom jednu, buď jsem běhala, nebo jsem ty úlohy nevěděla.
  • Na Masu se mi nejvíce líbilo, že jsem se hodně přiučila, ať už přemýšlet více logicky a zkoušet různé způsoby, nebo zkoušet vypočítat látku z devátého ročníku. Nejtěžší bylo se soustředit v tom obrovském hluku, chvílemi jste ani nevěděla kolik je dva krát tři. Ovšem jsem ráda za novou zkušenost plnou adrenalinu, hodně zábavy a spousty spontánních rozhodnutí.

Takže na jaře: HURÁÁÁ na MaSo!

 

Datum vložení: 19. 11. 2025 14:17
Datum poslední aktualizace: 19. 11. 2025 14:24
Autor: Mgr. Eliška Leopoldová
foto

Historie školy až po současnost

Historie školy až po současnost Podle zápisů v kronice školy vyvstal v roce 1894 požadavek místních občanů na zřízení měšťanské školy chlapecké. Stavba školy byla zahájena roku 1895 v sousedství městského špitálu na místě Šlesingrova domu (továrna na obuv) a slavnostně otevřena na začátku školního roku 1897– 98. Jako chlapecká škola fungovala s menšími organizačními změnami až do roku 1948. V letech 1950 –1963 nesla škola úřední označení osmiletá střední škola a po zavedení devítileté školní docházky od roku 1963 do roku 1980 základní devítiletá škola. V souvislosti s reorganizací školského systému a zavedení desetileté povinné školní docházky má škola od školního roku 1980 – 81 název základní škola ...Pokračování