V pondělí jsme se v průběhu výuky zúčastnili divadelního představení o jednom domě, kde žilo v několika patrech několik lidí a kam se přišla podívat na návštěvu i paní Smrt...
Z pohledu žáků naší třídy
- hercům bylo dobře rozumět, rozumněla jsem
- role byly dobře zahrané
- samotný příběh mě moc nebavil
- mě se líbíla ta Gréta (asi), jak viděla 24 hodin vpřed a vzad, co se stalo nebo co se stane
- mluvili srozumitelně, bylo to zábavné a hezky postavené
- líbila se mi obrovská mrkev ze Senegalu
- nepochopila jsem, o čem to bylo
- rozumněla jsem tomu, to jsem nečekala
- překvapilo mě, že tam byla jen jedna herečka
- velmi pěkný italský přízvuk
- zaujala mě smrtka
- bavilo mě na to koukat, většině jsem rozumněl
- málo herců a přesto dobře hrané
- ta mrkev byla parádní a rozumněla jsem jim všechno
- nebylo to náročné na pochopení
- dávám plus za to, že ten pán na vozíku koukal na STRANGER THINGS
Historie školy až po současnost Podle zápisů v kronice školy vyvstal v roce 1894 požadavek místních občanů na zřízení měšťanské školy chlapecké. Stavba školy byla zahájena roku 1895 v sousedství městského špitálu na místě Šlesingrova domu (továrna na obuv) a slavnostně otevřena na začátku školního roku 1897– 98. Jako chlapecká škola fungovala s menšími organizačními změnami až do roku 1948. V letech 1950 –1963 nesla škola úřední označení osmiletá střední škola a po zavedení devítileté školní docházky od roku 1963 do roku 1980 základní devítiletá škola. V souvislosti s reorganizací školského systému a zavedení desetileté povinné školní docházky má škola od školního roku 1980 – 81 název základní škola ...Pokračování