Skuteč
foto
foto

Vánoční přání

VÁNOČNÍ PŘÁNÍ
Vánoční nálad do domu se vkrádá,
štěstí a lásku do srdcí nám vkládá.
Ať Vás vždy provází na každém kroku,
přes krásné Vánoce i během roku.
Krásné a pohodové svátky přeje kolektiv školní družiny

VÁNOČNÍ PŘÁNÍ

Vánoční nálad do domu se vkrádá, 

štěstí a lásku do srdcí nám vkládá.

Ať Vás vždy provází na každém kroku,

přes krásné Vánoce i během roku.

Krásné a pohodové svátky  přeje kolektiv školní družiny

Datum vložení: 21. 12. 2020 20:53
Datum poslední aktualizace: 19. 1. 2021 17:02
Autor: admin prevod
foto

Historie školy až po současnost

Historie školy až po současnost Podle zápisů v kronice školy vyvstal v roce 1894 požadavek místních občanů na zřízení měšťanské školy chlapecké. Stavba školy byla zahájena roku 1895 v sousedství městského špitálu na místě Šlesingrova domu (továrna na obuv) a slavnostně otevřena na začátku školního roku 1897– 98. Jako chlapecká škola fungovala s menšími organizačními změnami až do roku 1948. V letech 1950 –1963 nesla škola úřední označení osmiletá střední škola a po zavedení devítileté školní docházky od roku 1963 do roku 1980 základní devítiletá škola. V souvislosti s reorganizací školského systému a zavedení desetileté povinné školní docházky má škola od školního roku 1980 – 81 název základní škola ...Pokračování