Skuteč
foto
foto

Spustili jsme pro vás nové webové stránky!

VYJÁDŘENÍ MŠMT K OMLOUVÁNÍ ABSENCE

VYJÁDŘENÍ MŠMT K OMLOUVÁNÍ ABSENCE 2

Na základě dotazů od rodičů týkajících se o započítávání nebo nezapočítávání omluvené absence ve výuce ve škole z důvodu odmítnutí testování či používání ochranných prostředků dýchacích cest jsem podal dotaz na MŠMT. Odpověď z MŠMT Vám nyní předkládám k nahlédnutí. Omluvená absence bude započítána.

Datum vložení: 6. 5. 2021 11:51
Datum poslední aktualizace: 6. 5. 2021 11:56
Autor: Mgr. Ludmila Drobná
foto

Historie školy až po současnost

Historie školy až po současnost Podle zápisů v kronice školy vyvstal v roce 1894 požadavek místních občanů na zřízení měšťanské školy chlapecké. Stavba školy byla zahájena roku 1895 v sousedství městského špitálu na místě Šlesingrova domu (továrna na obuv) a slavnostně otevřena na začátku školního roku 1897– 98. Jako chlapecká škola fungovala s menšími organizačními změnami až do roku 1948. V letech 1950 –1963 nesla škola úřední označení osmiletá střední škola a po zavedení devítileté školní docházky od roku 1963 do roku 1980 základní devítiletá škola. V souvislosti s reorganizací školského systému a zavedení desetileté povinné školní docházky má škola od školního roku 1980 – 81 název základní škola ...Pokračování