Zahájení školního roku

Seznam knih 1

Vážení rodiče,

máme za sebou první společný školní týden, řekla bych takový poznávací.

Děti musím pochválit, jsou aktivní, nápadité, snaživé a přátelské. Společně hledáme a budeme hledat cesty, jak pracovat. Pár věcí se bude muset ještě usadit, ale věřím, že to zvládneme. Snažím se dětem příliš neměnit postupy, které mají zažité od paní učitelky Burešové, nicméně 5. třída už je takovou přípravou na 2. stupeň, na což se je budu snažit připravit.

Jak bude tento školní rok probíhat? Jen namátkou…novinkou je 1 hodina angličtiny s rodilým mluvčím. Ráda bych s dětmi pravidelně navštěvovala knihovnu (na webové stránky třídy napíšu doporučenou četbu = seznam knih, které najdete ve skutečské knihovně), paní učitelka Sochorová organizuje exkurzi do planetária, v červnu pojedeme na školu v přírodě.

Do pátku 16. září se mají děti možnost přihlásit na některý z kroužků na naší škole.

Do pátku 23. září prosím o uhrazení částky 819,- Kč za sešity a pracovní sešity na tento školní rok.

Domácí úkoly z českého jazyka budou děti dostávat v úterý (přinést ve středu) a ve středu (přinést v pátek), úkoly z anglického jazyka podle potřeby (nebudou nijak dlouhé). Domácí úkoly z češtiny a angličtiny dávám pravidelně do dmsoftwaru.

V pondělí a ve čtvrtek budeme číst a povídat si o knížkách, v ostatních hodinách českého jazyka budeme střídat mluvnici a psaní (sloh). V průběhu roku prosím, aby si děti přečetly 3 – 5 knih, zapisovaly si je ve stručnosti do čtenářského deníku a 2x přednesly jako referát.

Pokud budete mít nějaké dotazy nebo nápady, neváhejte mi prosím napsat, a ve čtvrtek 6. října v 15:30 hodin se budu těšit na setkání s Vámi na třídní schůzce.

Iva Havlíková

Datum vložení: 13. 9. 2022 11:50