Skuteč
foto
foto

25. 11. 2022 VÁNOČNÍ VÝLET NA OFLENDU - KOULIER RUČNĚ FOUKANÉ A MALOVANÉ VÁNOČNÍ OZDOBY

25. 11. 2022 VÁNOČNÍ VÝLET NA OFLENDU - KOULIER RUČNĚ FOUKANÉ A MALOVANÉ VÁNOČNÍ OZDOBY

25. 11. 2022 VÁNOČNÍ VÝLET NA OFLENDU - KOULIER RUČNĚ FOUKANÉ A MALOVANÉ VÁNOČNÍ OZDOBY

 

Družinový výlet na Oflendu do firmy Koulier – místa, kde vyrábějí vánoční ozdoby

V době, kdy už nám do Vánoc zbývá pouhý měsíc, jsme se v rámci družiny vydali na předvánoční výlet. V pátek 25. 11. jsme se po obědě nalodili do autobusu, který nás asi po 10 minutách vyložil na Oflendě. V malé osadě, kde už rok vyrábějí tradičním způsobem vánoční ozdoby. Rozdělili jsem se do dvou skupin, ve kterých jsme absolvovali připravený program. Viděli jsem foukání, barvení, zdobení i balení ozdob. V druhé části jsme si vlastní ozdobu namalovali. Nechyběla také návštěva místního obchůdku, kde oči jen přecházely, jaké nádherné ozdoby tady vyrábějí. Plni dojmů a křehkých ozdob v ruce jsme se včas, ale za tmy, vrátili domů. Už se těšíme, až si naše domovy ozdobami z Koulieru vyzdobíme nebo někoho obdarujeme.

Datum vložení: 25. 11. 2022 16:44
Datum poslední aktualizace: 20. 12. 2022 13:15
Autor: Astrid Veselá
foto

Historie školy až po současnost

Historie školy až po současnost Podle zápisů v kronice školy vyvstal v roce 1894 požadavek místních občanů na zřízení měšťanské školy chlapecké. Stavba školy byla zahájena roku 1895 v sousedství městského špitálu na místě Šlesingrova domu (továrna na obuv) a slavnostně otevřena na začátku školního roku 1897– 98. Jako chlapecká škola fungovala s menšími organizačními změnami až do roku 1948. V letech 1950 –1963 nesla škola úřední označení osmiletá střední škola a po zavedení devítileté školní docházky od roku 1963 do roku 1980 základní devítiletá škola. V souvislosti s reorganizací školského systému a zavedení desetileté povinné školní docházky má škola od školního roku 1980 – 81 název základní škola ...Pokračování