Skuteč
foto
foto

Prázdninová básnička

Prázdninová básnička

Prázdninová básnička

Prázdninová básnička
 

Slunce svítí, řeka volá:

Dneska už nám končí škola.

Vyrazíme na prázdniny,

teď z nás bude někdo jiný.
 

Nebudem psát úkoly,

nemusíme do školy.

Dva měsíce volna máme,

co s tím časem uděláme?
 

Někdo jede na tábor,

jiný učí zpívat sbor,

lesních ptáků na palouku,

hlavně, že jsme přitom venku.
 

Někdo letí do dálek,

chce poznávat celý svět.

Jiný jede k babičce,

která žije v chatičce.
 

Ať je to tak nebo tak,

budeme si užívat.
 

Krásné prázdniny plné sluníčka a zážitků přeje kolektiv školní družiny


 

Datum vložení: 29. 6. 2022 13:49
Datum poslední aktualizace: 29. 6. 2022 13:52
Autor: Astrid Veselá
foto

Historie školy až po současnost

Historie školy až po současnost Podle zápisů v kronice školy vyvstal v roce 1894 požadavek místních občanů na zřízení měšťanské školy chlapecké. Stavba školy byla zahájena roku 1895 v sousedství městského špitálu na místě Šlesingrova domu (továrna na obuv) a slavnostně otevřena na začátku školního roku 1897– 98. Jako chlapecká škola fungovala s menšími organizačními změnami až do roku 1948. V letech 1950 –1963 nesla škola úřední označení osmiletá střední škola a po zavedení devítileté školní docházky od roku 1963 do roku 1980 základní devítiletá škola. V souvislosti s reorganizací školského systému a zavedení desetileté povinné školní docházky má škola od školního roku 1980 – 81 název základní škola ...Pokračování