Skuteč
foto
foto

Vánoční výstava

Vánoční výstava 1

Vážení rodiče,
Základní škola, Smetanova, Skuteč si Vás dovoluje pozvat na tradiční vánoční výstavu. Akce se bude konat v pátek 9. 12. 2022 od 13 do 18 hodin. Letos se můžete těšit na program ve stylu karneval.

Na programu jsou ale také již tradiční záležitosti. Zazpívá školní sbor Sluníčko, vystoupí mažoretky, žáci prvního stupně předvedou karnevalový tanec. Uvidíte 2 pohádky, jedna z nich bude v anglickém jazyce, uslyšíte recitaci básní i hru na hudební nástroje. Finále bude patřit módní přehlídce. Děvčata a chlapci z deváté třídy předvedou společenské šaty salonu Diana. Pestrý program budou doplňovat obchůdky nejen s pochutinami, ale i s nejrozličnějším vánočním sortimentem. Koupit si budete moci svíčky, šperky, knížky i keramiku. Novinkou je fotografický koutek, ze kterého si můžete ihned odnést Vaši vánoční fotografii. Zábavným doplňkem budou tvořivé dílny, výstava zvířátek a žákovských obrazů.
Pokud Vás naše nabídka zaujala, přijďte s námi strávit jedno příjemné adventní odpoledne. Zapomenout na předvánoční shon, užít si slavnostní atmosféru, zavzpomínat si a popovídat. Těšíme se na Vaši návštěvu.
            

Program:  14:00 - pěvecký sbor, 14:40 pohádka v AJ, 15:00 - pohádka žáků 5. A, 15:40- recitace básní, 15:50 - mažoretky, 16:00 - tanec karnevalových masek, 16:45 - módní přehlídka, 17:00 - hra na hudební nástroj, 17:10 - závěrečné vystoupení pěveckého sboru

Datum vložení: 15. 11. 2022 12:49
Datum poslední aktualizace: 15. 11. 2022 15:12
Autor: Správce Webu
foto

Historie školy až po současnost

Historie školy až po současnost Podle zápisů v kronice školy vyvstal v roce 1894 požadavek místních občanů na zřízení měšťanské školy chlapecké. Stavba školy byla zahájena roku 1895 v sousedství městského špitálu na místě Šlesingrova domu (továrna na obuv) a slavnostně otevřena na začátku školního roku 1897– 98. Jako chlapecká škola fungovala s menšími organizačními změnami až do roku 1948. V letech 1950 –1963 nesla škola úřední označení osmiletá střední škola a po zavedení devítileté školní docházky od roku 1963 do roku 1980 základní devítiletá škola. V souvislosti s reorganizací školského systému a zavedení desetileté povinné školní docházky má škola od školního roku 1980 – 81 název základní škola ...Pokračování