Skuteč
foto
foto

Vánoční projektový týden 4.-8.prosince

Vánoční projektový týden 4.-8.prosince

Týden od 4.do 8.prosince byl pro naši školu velmi organizačně náročný. Protože se jednalo o projektový týden, celá škola byla zapojena do nejrůznějších aktivit.

Pondělí 4.12.- probíhalo projektové vyučování + vánoční badmintonový turnaj.
Úterý 5.12.- celá škola byla plná čertů, andělů a Mikulášů, dokonce i na zimním stadioně                                  řádili čerti s 1. stupněm.

Středa 6.12.- žáci 1.stupně zdobili vánoční stromečky v Penzionu a SeniorCentru. Sami vyrobili                          ozdoby, aby babičkám a dědečkům udělali na stromečku radost. Poté se                                        přemístili do kulturního klubu, kde bylo připraveno vystoupení ZUŠ.

Čtvrtek 7.12.- druháci pekli buchty, šestá třída hrála pohádku v anglickém jazyce pro                                            4.+5.třídu, ostatní zkoušeli svá vystoupení na páteční výstavu. Zdobilo se,                                      uklízelo a finišovalo na dlouho očekávanou vánoční výstavu.
Pátek 8.12.- 3.disciplína "Přijď do školy v klobouku!" ,vánoční výstava

Datum vložení: 4. 12. 2023 14:56
Datum poslední aktualizace: 13. 12. 2023 7:56
Autor: Správce Webu
foto

Historie školy až po současnost

Historie školy až po současnost Podle zápisů v kronice školy vyvstal v roce 1894 požadavek místních občanů na zřízení měšťanské školy chlapecké. Stavba školy byla zahájena roku 1895 v sousedství městského špitálu na místě Šlesingrova domu (továrna na obuv) a slavnostně otevřena na začátku školního roku 1897– 98. Jako chlapecká škola fungovala s menšími organizačními změnami až do roku 1948. V letech 1950 –1963 nesla škola úřední označení osmiletá střední škola a po zavedení devítileté školní docházky od roku 1963 do roku 1980 základní devítiletá škola. V souvislosti s reorganizací školského systému a zavedení desetileté povinné školní docházky má škola od školního roku 1980 – 81 název základní škola ...Pokračování