Skuteč
foto
foto

Sportovní den na 2.stupni

Sportovní den na 2.stupni

Školní rok téměř u konce, žáci dozkoušeni, známky dopsány, nové učebnice vybrány, třídy uklizeny. A co teď? Sportovní den! A tak se v úterý 27. června žáci naší školy sešli ráno v lavicích jen na chvilku.

Převlékli se do sportovního oblečení a o půl deváté už poposedávali na tribuně na sportovišti.
Tam bylo připraveno sedm stanovišť, mezi kterými se jednotlivé třídy střídaly asi po půl hodinách. Soutěžilo se například v hodu míčem na koš, střelbou na branku, v přeskoku přes švihadlo. Obratnost a mrštnost byla prokazována při zdolávání opičí dráhy, rychlost zase v běhu na 60 metrů. Závodili mezi sebou žáci a žákyně jednotlivých ročníků. Tři nejlepší z každé kategorie byli odměněni sladkými cenami.  Na závěr mezi sebou ještě porovnaly síly týmy z jednotlivých tříd, a to v disciplíně přímo královské. Tři chlapci a tři dívky z každé třídy bojovali o první místo ve štafetě. Zkrátka parádní podívaná i pro nesportovce, laiky a amatéry.
Co říci na závěr? Snad jenom to, že sportovní den se vydařil. Počasí nám přálo, sluníčko sice vylezlo až kolem poledne, tak alespoň úmorně nepálilo, a na pár kapek vlastně ani nesprchlo.
To nejdůležitější ale je, že si žáci sportovní den užili, že zkusili překonat svoje vlastní možnosti a
vylepšit své osobní rekordy, že se navzájem zase lépe poznali a mohli tak být platnými členy svých týmů.

 

Datum vložení: 27. 6. 2023 14:33
Datum poslední aktualizace: 30. 6. 2023 14:41
Autor: Správce Webu
foto

Historie školy až po současnost

Historie školy až po současnost Podle zápisů v kronice školy vyvstal v roce 1894 požadavek místních občanů na zřízení měšťanské školy chlapecké. Stavba školy byla zahájena roku 1895 v sousedství městského špitálu na místě Šlesingrova domu (továrna na obuv) a slavnostně otevřena na začátku školního roku 1897– 98. Jako chlapecká škola fungovala s menšími organizačními změnami až do roku 1948. V letech 1950 –1963 nesla škola úřední označení osmiletá střední škola a po zavedení devítileté školní docházky od roku 1963 do roku 1980 základní devítiletá škola. V souvislosti s reorganizací školského systému a zavedení desetileté povinné školní docházky má škola od školního roku 1980 – 81 název základní škola ...Pokračování