Skuteč
foto
foto

Spolupráce se SPŠCH Pardubice

Spolupráce se SPŠCH Pardubice

V pondělí 24. 4. 2023 se vybraní žáci z osmých tříd zúčastnili projektového dne na SPŠCH v Pardubicích.

V průběhu dne žáci prošli programem připraveným na třech stanovištích. Na prvním stanovišti si prakticky vyzkoušeli základy první pomoci a resuscitaci. V tělocvičně si vysvětlili principy a obsah tréninku sebeobrany. Na třetím stanovišti je čekal nácvik práce hasičů, kdy potmě museli zachraňovat figurínu člověka z neznámého prostoru. Tento úkol byl pro ně velkým zážitkem.

Domů se všichni vraceli unaveni, ale s dobrým pocitem, že se naučili něco nového a důležitého.

Děkujeme SPŠCH Pardubice za jejich pozvání.                       Mgr. Markéta Novotná

Datum vložení: 26. 4. 2023 13:52
Datum poslední aktualizace: 5. 5. 2023 14:04
Autor: Správce Webu
foto

Historie školy až po současnost

Historie školy až po současnost Podle zápisů v kronice školy vyvstal v roce 1894 požadavek místních občanů na zřízení měšťanské školy chlapecké. Stavba školy byla zahájena roku 1895 v sousedství městského špitálu na místě Šlesingrova domu (továrna na obuv) a slavnostně otevřena na začátku školního roku 1897– 98. Jako chlapecká škola fungovala s menšími organizačními změnami až do roku 1948. V letech 1950 –1963 nesla škola úřední označení osmiletá střední škola a po zavedení devítileté školní docházky od roku 1963 do roku 1980 základní devítiletá škola. V souvislosti s reorganizací školského systému a zavedení desetileté povinné školní docházky má škola od školního roku 1980 – 81 název základní škola ...Pokračování