Skuteč
foto
foto

První divadelní představení v rámci předplatného

První divadelní představení v rámci předplatného 1

V úterý 8. listopadu zhlédli zájemci z řad žáků 2. stupně ve Východočeském divadle v Pardubicích divadelní představení MAKROPULOS musical.

Nové zpracování dramatu Karla Čapka Věc Makropulos bylo uvedeno přesně po 100 letech od Čapkovy premiéry. Má nejen pozměněný název, ale i kulisy a aranžmá - jak už z názvu vyplývá, v Pardubicích proložili "Čapkova slova" hudbou, jazzovými šansony, jejichž texty napsala Gabriela Osvadlová a hudbu složil Ondřej Soukup. Téma nicméně zůstává stejné - touha po věčném mládí. Naši mladí diváci si podle jejich vlastních slov představení užili, zpracování se jim líbilo a už se těší na další zájezd.

Datum vložení: 10. 11. 2022 13:40
Datum poslední aktualizace: 10. 11. 2022 18:05
Autor: Mgr. Ludmila Drobná
foto

Historie školy až po současnost

Historie školy až po současnost Podle zápisů v kronice školy vyvstal v roce 1894 požadavek místních občanů na zřízení měšťanské školy chlapecké. Stavba školy byla zahájena roku 1895 v sousedství městského špitálu na místě Šlesingrova domu (továrna na obuv) a slavnostně otevřena na začátku školního roku 1897– 98. Jako chlapecká škola fungovala s menšími organizačními změnami až do roku 1948. V letech 1950 –1963 nesla škola úřední označení osmiletá střední škola a po zavedení devítileté školní docházky od roku 1963 do roku 1980 základní devítiletá škola. V souvislosti s reorganizací školského systému a zavedení desetileté povinné školní docházky má škola od školního roku 1980 – 81 název základní škola ...Pokračování