Skuteč
foto
foto

Spustili jsme pro vás nové webové stránky!

PROJEKTOVÝ DEN V SPŠCH PARDUBICE

PROJEKTOVÝ DEN V SPŠCH PARDUBICE

V pátek 13. května se vybraní žáci osmého ročníku účastnili druhého projektového dne organizovaného SPŠCH v Pardubicích v rámci projektu I-KAP II.

Během tohoto dne došlo k prohloubení zkušeností s odebíráním otisků, někteří stihli i „určit“ pachatele; v rámci sebeobrany pak k vyproštění z úchopu ruky nebo objetí; v rámci záchrany života základy resuscitace. Celý den byl o spoustě praktických zkušeností, za což velmi děkujeme!

Datum vložení: 19. 5. 2022 11:42
Datum poslední aktualizace: 19. 5. 2022 11:46
Autor: Mgr. Ludmila Drobná
foto

Historie školy až po současnost

Historie školy až po současnost Podle zápisů v kronice školy vyvstal v roce 1894 požadavek místních občanů na zřízení měšťanské školy chlapecké. Stavba školy byla zahájena roku 1895 v sousedství městského špitálu na místě Šlesingrova domu (továrna na obuv) a slavnostně otevřena na začátku školního roku 1897– 98. Jako chlapecká škola fungovala s menšími organizačními změnami až do roku 1948. V letech 1950 –1963 nesla škola úřední označení osmiletá střední škola a po zavedení devítileté školní docházky od roku 1963 do roku 1980 základní devítiletá škola. V souvislosti s reorganizací školského systému a zavedení desetileté povinné školní docházky má škola od školního roku 1980 – 81 název základní škola ...Pokračování