Skuteč
foto
foto

PŘÁNÍ NA PRÁZDNINY

PŘÁNÍ NA PRÁZDNINY 1

Vážení rodiče, milí žáci,
přejeme Vám všem příjemné prožití léta, spoustu nových zážitků, zasloužený odpočinek a především pak načerpání energie do nového školního roku. Rodičům děkujeme za vzájemnou spolupráci, pomoc a ochotu.
Moc si toho vážíme. Těšíme se na Vás v příštím školním roce.

Žákům, kteří ze školy odcházejí, přejeme hodně štěstí nejen v dalším studiu, ale také v osobním životě.

Vedení školy a kolektiv zaměstnanců

 

Datum vložení: 30. 6. 2023 11:49
Datum poslední aktualizace: 30. 6. 2023 12:09
Autor: Mgr. Ludmila Drobná
foto

Historie školy až po současnost

Historie školy až po současnost Podle zápisů v kronice školy vyvstal v roce 1894 požadavek místních občanů na zřízení měšťanské školy chlapecké. Stavba školy byla zahájena roku 1895 v sousedství městského špitálu na místě Šlesingrova domu (továrna na obuv) a slavnostně otevřena na začátku školního roku 1897– 98. Jako chlapecká škola fungovala s menšími organizačními změnami až do roku 1948. V letech 1950 –1963 nesla škola úřední označení osmiletá střední škola a po zavedení devítileté školní docházky od roku 1963 do roku 1980 základní devítiletá škola. V souvislosti s reorganizací školského systému a zavedení desetileté povinné školní docházky má škola od školního roku 1980 – 81 název základní škola ...Pokračování