Skuteč
foto
foto

Poznávací zájezd "CORNWALLl" - úterý 4. 6.

Poznávací zájezd "CORNWALLl" - úterý 4. 6.

Dnešní den zahajujeme výletem do města Plymouth v hrabství Devon v jihozápadní Anglii. Město má velmi bohatou námořní historii. Odpoledne pokračujeme do parku Dartmoor. Dartmoor je oblast mokřin v srdci Devonu v Anglii. Je chráněná statusem národního parku od roku 1951 a pokrývá 953 km².

Nejznámějším dílem, kde se pojednává o Dartmoorské oblasti je nepochybně román Sira Arthura Conana Doyla Pes baskervillský s jeho nejslavnějším hrdinou Sherlockem Holmesem, kde je poměrně přesně popsána celá oblast.

Dnešní den končíme ve vesnici Tintagel. Vesnice a nedaleký hrad Tintagel jsou spojeny s legendami kolem krále Artuše. Pod hradem je Merlinova jeskyně přístupná pouze za odlivu,. My měli příliv a typické počasí pro tuto oblast.

Datum vložení: 4. 6. 2024 10:14
Datum poslední aktualizace: 5. 6. 2024 14:23
Autor: Mgr. Ludmila Drobná
foto

Historie školy až po současnost

Historie školy až po současnost Podle zápisů v kronice školy vyvstal v roce 1894 požadavek místních občanů na zřízení měšťanské školy chlapecké. Stavba školy byla zahájena roku 1895 v sousedství městského špitálu na místě Šlesingrova domu (továrna na obuv) a slavnostně otevřena na začátku školního roku 1897– 98. Jako chlapecká škola fungovala s menšími organizačními změnami až do roku 1948. V letech 1950 –1963 nesla škola úřední označení osmiletá střední škola a po zavedení devítileté školní docházky od roku 1963 do roku 1980 základní devítiletá škola. V souvislosti s reorganizací školského systému a zavedení desetileté povinné školní docházky má škola od školního roku 1980 – 81 název základní škola ...Pokračování