Skuteč
foto
foto

Poznávací zájezd "CORNWALL" - středa 5. 6.

Poznávací zájezd "CORNWALL" - středa 5. 6.

Dnes jsme navštívili konec světa, tedy nejzápadnější místo Anglie. Nejdříve jsme se však zastavili v St. Michael's Mount. St. Michael's Mount je přílivový ostrov v zátoce Mount's Bay.

 Jedna legenda vypráví o obru Kormoranovi, který pojidal nejen dobytek z dalekého, širokého okolí. Statečný Jack ho vlákal za rozbresku do jámy v bažině, kde se obr utopil. Jeho srdce je možné potkat cestou k hradu, a když na něj stoupnete, můžete pocítit jeho tichý tlukot...

Druhá zastávka dnes byla na nejzápadnějším místě Anglie, kromě prvního - posledního domu jsme zde obdivovali i nádherné veterány z Francie, kteří tu měli sraz.

Datum vložení: 5. 6. 2024 17:52
Datum poslední aktualizace: 6. 6. 2024 12:25
Autor: Mgr. Ludmila Drobná
foto

Historie školy až po současnost

Historie školy až po současnost Podle zápisů v kronice školy vyvstal v roce 1894 požadavek místních občanů na zřízení měšťanské školy chlapecké. Stavba školy byla zahájena roku 1895 v sousedství městského špitálu na místě Šlesingrova domu (továrna na obuv) a slavnostně otevřena na začátku školního roku 1897– 98. Jako chlapecká škola fungovala s menšími organizačními změnami až do roku 1948. V letech 1950 –1963 nesla škola úřední označení osmiletá střední škola a po zavedení devítileté školní docházky od roku 1963 do roku 1980 základní devítiletá škola. V souvislosti s reorganizací školského systému a zavedení desetileté povinné školní docházky má škola od školního roku 1980 – 81 název základní škola ...Pokračování