Skuteč
foto
foto

Poznávací zájezd " CORNWALL" - pondělí 3. 6.

Poznávací zájezd  " CORNWALL" - pondělí 3. 6.

Zatímco vy vstáváte, my už čekáme na trajekt, který nás přepraví na britské ostrovy.
Kolem 9. hodiny připlouváme do Doveru. Dnešní první zastávka Corfe castle. Romantická zřícenina středověkého hradu ležící v jihozápadní části Anglie v hrabství Dorset. Hrad byl preventivně poničen, aby nebyl dobyt.

Na závěr dne jsme navštívili katedrálu v Exeteru. Exeterská katedrála je anglikánská katedrála ve městě Exeter na jihozápadě Anglie a sídlo biskupa exeterského. Současná budova byla dokončena okolo roku 1400 a její zvláštností je mimo jiné nejdelší nepřerušovaný klenutý strop v Anglii.

Dnešní noc již budeme spát v rodinách. Rodiny nás velmi hezky přijaly a krásně se o nás staraly, jsme nadšení i z domácích mazlíčků.

Datum vložení: 3. 6. 2024 6:09
Datum poslední aktualizace: 4. 6. 2024 10:19
Autor: Mgr. Ludmila Drobná
foto

Historie školy až po současnost

Historie školy až po současnost Podle zápisů v kronice školy vyvstal v roce 1894 požadavek místních občanů na zřízení měšťanské školy chlapecké. Stavba školy byla zahájena roku 1895 v sousedství městského špitálu na místě Šlesingrova domu (továrna na obuv) a slavnostně otevřena na začátku školního roku 1897– 98. Jako chlapecká škola fungovala s menšími organizačními změnami až do roku 1948. V letech 1950 –1963 nesla škola úřední označení osmiletá střední škola a po zavedení devítileté školní docházky od roku 1963 do roku 1980 základní devítiletá škola. V souvislosti s reorganizací školského systému a zavedení desetileté povinné školní docházky má škola od školního roku 1980 – 81 název základní škola ...Pokračování