Skuteč
foto
foto

Spustili jsme pro vás nové webové stránky!

Plamínek pro ZŠ a MŠ

V pátek 10.6. se naši žáci z 1.-3. tříd zúčastnili hasičské soutěže " Plamínek " , kterou pořádala obec Pokřikov ve spolupráci s SDH Pokřikov.

Na hřišti v Pokřikově čekalo na mnoho dětí z MŠ a ZŠ několik dovednostních hasičských soutěží.  např. hasičská štafeta, překonávání kladiny a bariér, stříkání hadicí na cíl, zapojování proudnic,......
Také Policie ČR měla své ukázky sebeobrany a různých ochranných pomůcek. Nechyběla zdravověda a jako vějvětší zážitek pro všechny zúčastněné byl příjezd hasičů z Hlinska, následné vyproštění zraněného člověka z auta a uhašení hořícího auta.
 Místní obyvatelé  připravili pro všechny děti ještě velké pohoštění ( cukroví a limonádu) . Akce byla úžasná a všichni jsme odcházeli domů plni nejrůznějších zážitků.
 Děkujeme za pozvání !!!!

Datum vložení: 10. 6. 2022 14:00
Datum poslední aktualizace: 17. 6. 2022 14:14
Autor: Správce Webu
foto

Historie školy až po současnost

Historie školy až po současnost Podle zápisů v kronice školy vyvstal v roce 1894 požadavek místních občanů na zřízení měšťanské školy chlapecké. Stavba školy byla zahájena roku 1895 v sousedství městského špitálu na místě Šlesingrova domu (továrna na obuv) a slavnostně otevřena na začátku školního roku 1897– 98. Jako chlapecká škola fungovala s menšími organizačními změnami až do roku 1948. V letech 1950 –1963 nesla škola úřední označení osmiletá střední škola a po zavedení devítileté školní docházky od roku 1963 do roku 1980 základní devítiletá škola. V souvislosti s reorganizací školského systému a zavedení desetileté povinné školní docházky má škola od školního roku 1980 – 81 název základní škola ...Pokračování