Skuteč
foto
foto

Spustili jsme pro vás nové webové stránky!

No Backpack Day - středa 1.června na 2. stupni

No Backpack Day -   středa 1.června na 2. stupni

Milí žáci 2.stupně, rozhodli jsme se podpořit happeningovou akci No Backpack Day. Tato akce má z cíl upozornit na miliony dětí, které denně nosí pomůcky v ruce do škol vzdálených mnoho kilometrů. Doneste si 1. června školní pomůcky v čemkoliv, co může nahradit studentské batohy !!!

Jsme zvědaví, co vymyslíte a jak se s tématem poperete!

Datum vložení: 1. 6. 2022 13:39
Datum poslední aktualizace: 2. 6. 2022 15:22
Autor: Správce Webu
foto

Historie školy až po současnost

Historie školy až po současnost Podle zápisů v kronice školy vyvstal v roce 1894 požadavek místních občanů na zřízení měšťanské školy chlapecké. Stavba školy byla zahájena roku 1895 v sousedství městského špitálu na místě Šlesingrova domu (továrna na obuv) a slavnostně otevřena na začátku školního roku 1897– 98. Jako chlapecká škola fungovala s menšími organizačními změnami až do roku 1948. V letech 1950 –1963 nesla škola úřední označení osmiletá střední škola a po zavedení devítileté školní docházky od roku 1963 do roku 1980 základní devítiletá škola. V souvislosti s reorganizací školského systému a zavedení desetileté povinné školní docházky má škola od školního roku 1980 – 81 název základní škola ...Pokračování