Skuteč
foto
foto

Mezinárodní den matematiky, 14. března…

Mezinárodní den matematiky, 14. března…

… jsme oslavili díky žákům devátého ročníku a díky jarním prázdninám už v pátek 8. března (někteří stihli oslavit i MDŽ ☺).

Na první dvě přestávky byl program určen pro první stupeň a na další dvě přestávky pro druhý stupeň. Všichni si tak mohli vyzkoušet Sudoku, od nejjednodušší verze pro čtyři čísla až po klasiku pro devět čísel. Pomocí Ligretových karet bylo možné skládat příklady (ti mladší) nebo hrát desítku (ti starší). Připraveny byly hlavolamy řešené pomocí zápalek, neboli Sirkolamy. K dispozici ale byly i prostorové hlavolamy jak drátěné, tak kostka Soma nebo plastový had. Z plastových dílků si pak každý mohl postavit libovolné těleso nebo mohl jít hádat, jaké těleso je ukryté v krabici. Oblíbenou atrakcí byl skákací panák, ačkoli tentokrát bylo možné postoupit na políčko až po vypočítání příkladu. Toto zvládl svou krásnou češtinou i náš rodilý mluvčí Joe (tedy toho panáka pro první stupeň).

Vzdát hold matematice a logickému myšlení se nám snad povedlo. Nejvíce nás těšil zájem všech účastníků, kteří se do jednotlivých aktivit zapojili.

Datum vložení: 18. 3. 2024 19:02
Datum poslední aktualizace: 18. 3. 2024 19:06
Autor: Mgr. Ludmila Drobná
foto

Historie školy až po současnost

Historie školy až po současnost Podle zápisů v kronice školy vyvstal v roce 1894 požadavek místních občanů na zřízení měšťanské školy chlapecké. Stavba školy byla zahájena roku 1895 v sousedství městského špitálu na místě Šlesingrova domu (továrna na obuv) a slavnostně otevřena na začátku školního roku 1897– 98. Jako chlapecká škola fungovala s menšími organizačními změnami až do roku 1948. V letech 1950 –1963 nesla škola úřední označení osmiletá střední škola a po zavedení devítileté školní docházky od roku 1963 do roku 1980 základní devítiletá škola. V souvislosti s reorganizací školského systému a zavedení desetileté povinné školní docházky má škola od školního roku 1980 – 81 název základní škola ...Pokračování