MaSo

Naše škola ZŠ Smetanova se znovu zúčastnila soutěže MaSo (matematická soutěž) a z našich řad vyslala 2 týmy (a my jsme rádi, že zrovna ty naše).
Úlohy byly náročné, ale i přesto jsme si s nimi dokázali poradit.

Sice pak přišla chvíle, kde se nám na stole sešli ne úplně snadné úlohy, ale i tak nás to nezastavilo a šli jsme dál.

Soutěž se nám moc líbila a je to dobrá zkušenost. Určitě budeme rádi, když se této soutěže budeme moci zúčastnit znovu.

Přála bych vám, abyste měli také tu možnost; podívat se tam a účastnit se. Ukáže vám to, kde máte nedostatky, ale i naopak, kde vám to myslí. A o tom to je…  (Karolína)

Po vysvětlení pravidel jsme mohli začít řešit příklady. Po 90 minutách počítání jsme skončili a mohli jsme odejít. Na vlak jsme šli přes Karlův most, kde jsme potkali herce Bolka Polívku – vypadal stejně jako v televizi. (Matyáš)

Už když jsme přišli na místo konání soutěže, ležel na našem stole herní plán a pravidla hry – bylo toho hodně. Snažil jsem se pochopit, co po nás vlastně budou chtít. Cílem bylo získat co nejvíce bodů za „nákup nemovitostí“, samozřejmě i za body získané vyřešením úloh. Nevýhodou je velký hluk při soutěži, protože si v rámci týmu všichni radí, pomáhají a není možné se pořádně soustředit, takže jsem příklad 3 + 4 řešil zhruba minutu. Po skončení soutěže jsme se shodli na tom, že se nám docela dařilo. Nejdůležitější výbavou na celou tuto výpravu ale byly řízky od mamky. (Aleš)

Datum vložení: 11. 11. 2022 7:37