Skuteč
foto
foto

ČARODĚJNICKÉ OPÉKÁNÍ ŠPEKÁČKŮ SE ŠKOLNÍ DRUŽINOU

ČARODĚJNICKÉ OPÉKÁNÍ  ŠPEKÁČKŮ SE ŠKOLNÍ DRUŽINOU 1

První vůně jara a končící měsíc duben nás ve družině nalákaly na pravou čarodějnickou opékačku špekáčků. V pátek 29. 4. jsme se oblékli do čarodějnických kostýmu a vyrazili po obědě směr rybník u Hetfleišů.

Počasí nám přálo a my jsme si mohli užít hezké místo u rybníka, opéct si špekáčky a společně se svými kamarády strávit veselé odpoledne u ohně, u vody, v trávě, na stromě i na houpačce. Moc děkujeme manželům Hetfleišovým, že nám umožnili na tak hezkém místě být a prožít čarodějnické odpoledne se školní družinou.

Datum vložení: 6. 5. 2022 10:44
Datum poslední aktualizace: 6. 5. 2022 10:47
Autor: Správce Webu
foto

Historie školy až po současnost

Historie školy až po současnost Podle zápisů v kronice školy vyvstal v roce 1894 požadavek místních občanů na zřízení měšťanské školy chlapecké. Stavba školy byla zahájena roku 1895 v sousedství městského špitálu na místě Šlesingrova domu (továrna na obuv) a slavnostně otevřena na začátku školního roku 1897– 98. Jako chlapecká škola fungovala s menšími organizačními změnami až do roku 1948. V letech 1950 –1963 nesla škola úřední označení osmiletá střední škola a po zavedení devítileté školní docházky od roku 1963 do roku 1980 základní devítiletá škola. V souvislosti s reorganizací školského systému a zavedení desetileté povinné školní docházky má škola od školního roku 1980 – 81 název základní škola ...Pokračování