Skuteč
foto
foto

Atletické závody "Hrošiáda"

Atletické závody "Hrošiáda"

Jubilejní 30.kolo atletických závodů "Hrošiáda" se uskutečnilo v úterý 15. května. Počasí bylo ,jak se sluší na kulaté výročí, naprosto výjimečné. Do sportovního areálu u základní školy se sjelo 8 škol se svými závodníky. Ti přivítali vzácného hosta závodů Jarmilu Kratochvílovou,

držitelku světového rekordu v běhu na 800m. Ta celou atletickou soutěž zahájila. Bojovalo se jako vždy ve čtyřech disciplínách. V běhu, skoku, hodu a běžecké štafetě. Naši školu reprezentovali: Violet Vamberská, Bela Salášková, Adam Vobejda, Štěpán Paleček, Kristýna Stehlíková, Tereza Hurychová, František Laci, Matyáš Witek, Adriana Čechlovská, Kateřina Salášková, Vojtěch Pešek, Matyáš Tláskal, Lucie Andrlová, Natálie Fuchsová, Dominik Severa a Dominik Laštůvka. 
Starší žáci vybojovali 3.místo a mladší žáci získali 4.místo. Všem reprezentantům gratulujeme a děkujeme jim za reprezentaci školy.                                                Mgr. Hana Bezdíčková

Datum vložení: 14. 5. 2024 14:22
Datum poslední aktualizace: 16. 5. 2024 14:40
Autor: Správce Webu
foto

Historie školy až po současnost

Historie školy až po současnost Podle zápisů v kronice školy vyvstal v roce 1894 požadavek místních občanů na zřízení měšťanské školy chlapecké. Stavba školy byla zahájena roku 1895 v sousedství městského špitálu na místě Šlesingrova domu (továrna na obuv) a slavnostně otevřena na začátku školního roku 1897– 98. Jako chlapecká škola fungovala s menšími organizačními změnami až do roku 1948. V letech 1950 –1963 nesla škola úřední označení osmiletá střední škola a po zavedení devítileté školní docházky od roku 1963 do roku 1980 základní devítiletá škola. V souvislosti s reorganizací školského systému a zavedení desetileté povinné školní docházky má škola od školního roku 1980 – 81 název základní škola ...Pokračování