Skuteč
foto
foto

2.disciplína celoroční soutěže- do školy bez školních batohů

2.disciplína celoroční soutěže- do školy bez školních batohů

Ve čtvrtek 23.listopadu proběhla již 2.disciplína celoroční soutěže. Výzva zněla: "Přijď do školy bez školních batohů!"
A nápadů bylo velmi mnoho. Učení se vešlo do igelitových tašek, cestovních kufrů, obalů od nástrojů, pletených košíků, do krabic od nářadí, krosen, dětských sedaček....

také do klecí pro zvířátka, kočárků pro panenky, luceren i gumových holínek. Inspirace byla veliká a zapojení do soutěže takřka stoprocentní. 

Datum vložení: 23. 11. 2023 14:06
Datum poslední aktualizace: 27. 11. 2023 15:22
Autor: Správce Webu
foto

Historie školy až po současnost

Historie školy až po současnost Podle zápisů v kronice školy vyvstal v roce 1894 požadavek místních občanů na zřízení měšťanské školy chlapecké. Stavba školy byla zahájena roku 1895 v sousedství městského špitálu na místě Šlesingrova domu (továrna na obuv) a slavnostně otevřena na začátku školního roku 1897– 98. Jako chlapecká škola fungovala s menšími organizačními změnami až do roku 1948. V letech 1950 –1963 nesla škola úřední označení osmiletá střední škola a po zavedení devítileté školní docházky od roku 1963 do roku 1980 základní devítiletá škola. V souvislosti s reorganizací školského systému a zavedení desetileté povinné školní docházky má škola od školního roku 1980 – 81 název základní škola ...Pokračování