Skuteč
foto
foto

1. ročník orientačního běhu 3.-5.tříd

1. ročník orientačního běhu 3.-5.tříd

V pondělí 11.září bylo připraveno 34 dvojic k závodu v orientačním běhu. Počasí bylo příjemné a protože to byl pro mnohé jejich první závod, byli všichni plni očekávání, jaké to bude.

Trasa byla zvolena v Malhošti. Pro žáky 5. tříd byla připravena delší trasa se sedmi stanovišti, pro žáky 3. a 4. tříd bylo stanovišť šest.  Všichni si závod užili a s napětím sledovali otatní běžce. Po závodech se žáci prostřídali na stanovišti, kde se odehrávala zdravověda a kurz první pomoci. Po skončení závodů jsme se všichni sešli u chovného rybníka pod Štěpánovem, kde proběhlo vyhodnocení podle věkových kategorií.
1.kolo orientačního běhu se vydařilo a již nyní se těšíme na druhé jarní kolo.

Datum vložení: 11. 9. 2023 14:57
Datum poslední aktualizace: 12. 9. 2023 14:42
Autor: Správce Webu
foto

Historie školy až po současnost

Historie školy až po současnost Podle zápisů v kronice školy vyvstal v roce 1894 požadavek místních občanů na zřízení měšťanské školy chlapecké. Stavba školy byla zahájena roku 1895 v sousedství městského špitálu na místě Šlesingrova domu (továrna na obuv) a slavnostně otevřena na začátku školního roku 1897– 98. Jako chlapecká škola fungovala s menšími organizačními změnami až do roku 1948. V letech 1950 –1963 nesla škola úřední označení osmiletá střední škola a po zavedení devítileté školní docházky od roku 1963 do roku 1980 základní devítiletá škola. V souvislosti s reorganizací školského systému a zavedení desetileté povinné školní docházky má škola od školního roku 1980 – 81 název základní škola ...Pokračování